نتایج جستجو برای عبارت :

غذاهای خطرناکی که خوردنشان گریبان دنیا را می گیرد! +تصاویر

موقع تقسیم قمقمه‌ها، آبی‌اش افتاد به من. هربار که آبش کردم به هوای این و آن بود. امروز برای اولین بار برای قرص‌های خودم بود که وقت خوردنشان درست وسط کلاس بود. قرص را که خوردم، حواسم جمع نوشته روی قمقمه شد: بهترین خودت باش! جمله من بود. مال این روزهای من. انگار اصلا خود خدا گفته باشد روی قمقمه بنویسند برای احوالات این ایام من. که خوش اخلاق بودن برایم کمی سخت شده. که لبخند روی لبهایم کمتر از همیشه شده. بهترین_خودت؛ یعنی نه در مقایسه با دیگران با ش
ورزش و خواب متعادل عادت‌هایی عالی برای کم کردن خطر سکته هستند، اما نمی‌توان نقشه تغذیه را در این مورد نادیده گرفت. برطبق یک مطالعه، اگر موز و سایر غذا‌هایی که غنی از پتاسیم هستند را به برنامه غذایی‌تان اضافه کنید – و البته مصرف غذا‌هایی که پزشکانِ قلب تأکید می‌کنند از خوردنشان خودداری کنید، کاهش دهید – می‌توانید سلامت قلبتان را ارتقاء دهد.
ادامه مطلب
هزاران سال است که انسان‌ها در این سیاره در حال حرکت هستند و طبیعتا از مواد غذایی مشکوک بسیاری تغذیه کرده است. بسیاری از آن‌ها پس از خوردن گیاهان و حیوانات سمی مرده‌اند. البته احتمالا امروزه و در قرن بیست و یکم دیگر کسی از طریق آزمون و خطا از غذایی استفاده نمی‌کند. همراه ما باشید تا بینم 10 مورد از خطرناکترین مواد غذایی که مردم سراسر جهان استفاده می‌کرده‌اند و استفاده از آن‌ها هنوز هم ادامه دارد، چیست و چطور خطر آن را کاهش می‌دهند.
صدف های
کتاب عیال تمام شد. با یک دکترای ادبیات آشنا مشورت کرد و استقبالش حیرت انگیز بود و همسر کلی انرژی گرفت. مانده تصاویر کلاژ دیجیتال که دوستم با صبر و حوصله مشغول تصویر سازی اش است... احتمالاً خروجی اش عالی باشد. البته اگر بی قراری عیال کار دستمان ندهد. 
منم یک ماجرای جالب به ذهنم القاء شده است که با جدیت مشغول نوشتنش هستم تا حالا که خیلی راضی کننده بوده... کلمات همین طوری در  ذهنم سلسه وار جاری می شود و من تند تند تایپ میکنم.
عیال به شدت حمایتم می کن
یک احتمالاتی هست که این اخرین تابستانی است که با زری مامان و بابا این روزهای طولانی را سپری میکنم. بیشتر اوقات را با انها میگذرانم. تفریح های مشترک با آنهاپیدا کرده ام. با پدر شب ها سریالNarcos را میبینیم و با مادر مسابقه اشپزی دستپخت را. کمترین علاقه ای به تلویزیون دیدن ندارم ولی هربار ادای هیجان زده شدن درمیارم و وقتی حواسشان شش دنگ جمع قسمت مهم سریال یا مسابقه است، نگاهشان میکنم. به نظرم میرسد که تا وقت هست باید از همه چیز یا حداقل آن چیزهایی

فهمیم عطار در پستی گفته بود که دوستش در یک گلدان دو نوع گل متفاوت را کاشته است. گل یاس و کاکتوس . گل یاس و کاکتوس هر دو زیبایند اما زندگی در کنار هم آن ها را می کشد چون نیاز و خواسته و شیوه ی زندگی‌شان با هم فرق می کند. زندگی نیز این گونه است . ممکن است هر دو آدم خوبی باشیم اما  به قول فهمیم عطار ترکیب دو خوب با هم همیشه خوب نمی شود . خربزه و عسل هر دو خوشمزه اند اما خوردنشان در کنار هم عواقب خوبی ندارد . 
 پدرم چندماه پیش به من گفت

خوراکی هایی که باعث چاقی شکم می شود
آیا خوراکی هایی که باعث چاقی شکم می شود را می شناسید؟ چاقی شکم این روزها افراد زیادی را دچار مشکل کرده است. چاقی این ناحیه هم روی زیبایی و تناسب اندام تاثیر می گذارد و هم اینکه باعث مریضی های مختلفی از جمله دیابت و چربی خون بالا می شود. لیست غذاها و خوراکی هایی که بهتر است خوردنشان را ممنوع کنید را برایتان در ادامه آورده ایم.
محصولات لبنیات
اگر از چاقی در ناحیه شکم رنج می برید برای مدتی شیر، پنیر، ماست، بس
وصف امیر المومنین علیه السلام در کلام ضرار بن ضمرة (به روایت اهل سنت عمری)
مسعودی از مورخین و علمای بزرگ اهل سنت عمری می‌نویسد:
ودخل ضرار بن ضمرة - وكان من خواصِّ علی - على معاویة وافداً، فقال له: صف لی علیاً، قال: أعْفِیِنِی یا أمیر المؤمنین، قال معاویة: لا بد من ذلك، فقال: أما إذا كان لا بد من ذلك فإنه كان واللّه بعید المدى، شدید القوى، یقول فَصْلا، ویحكم عدلاً، یتفجرً العلم من جوانبه، وتنطق الحكمة من نواحیه، یعجبه من الطعام ما خشن، ومن اللب
 یکی از راههای که میتوانید مطمئن شوید تغذیه ای سالم را پیش گرفته اید پخت صحیح سبزیجات است اما آیا پخت سبزیجات میتواند نقشی در سلامت آنها داشته باشد؟
به گزارش آلامتو و به نقل از بدونیم؛ آیا سبزیجات بخارپز شما هم پلاسیده و خمیر می شود؟ درست است این اتفاق برای خیلی ها ممکن است بیفتد اما خوشبختانه با این توصیه ها می توانید مثل آشپزهای حرفه ای سبزی ها را بپزید. فقط کافی است اشتباهاتی که در این جا توضیح داده شده است را تکرار نکنید.
خرد کردن سبزیجات
* بسم الله الرحمن الرحیم *

سلسله مباحث سبک زندگی اسلامی:
اگر برخی کہ انقدر خرج میکنند، یک سوم آن را خرج کنند ازدواج ها را درست کنند خیلی هم خرج نمیخواهد.الآن برای معاشرتهای اجتماع و مهمانیها چقدر خرج می شود؟پول مهمانیها را بدهید ازدواجها را درست کنید.
چون بچہ های ما روی قاعده بار نیامده اند بہ یک اندک مریضی زود از بین میروند.نطفہ لوح محفوظ است.هرچہ پدرومادرابتدا بر روی آن نوشتند، آنجا حک میشود؛ از این بہ بعد جان بر لب میآید تا این حک
این روزها چقدر از امیدواری می ترسم ،می ترسم
زندگی رودست بزند،بایستد دلش را بگیرد و با صدای بلند به دلخوشی هایم بخندد.می
ترسم دلم را گره بزنم به شادابی شکوفه های از راه نرسیده باغچه خانه مان.می ترسم
از درخت نارنج خانه همسایه بگویم که شاخه های دلبرش را خم کرده به این سوی دیوار
که دست هایمان به دست هایش برسد.حیف شد که عشق لیلی واری در جوار اینها  نیست که دلم را گرم کنم و چراغی را برایش در
کلماتم روشن نگه دارم. یاد بابا می افتم آن وقت ها که دست و دلم
پوست لب برخلاف بقیه بخش های تن فاقد غدد چربی میباشد. هنگامیکه آب بدنتان را از دست بدهید، لبهایتان کم آب می گردد و تن در حین بیماری آبش را از دست میدهد.
بهترین مارک رژلب
 علت سوراخ میل کردن و پوسته شدن لب ها چه چیزی است ؟ رمز و فعالیت داشتن با لب های کم آب و رخنه‌ خورده آزار دهنده میباشد. این حالت معمولا در ثر تغییرات آب و هوا بوجود میاید.
هنگام مصرف آنتی بیوتیک ها یا این که داروهای مختص هم این ایراد بوجود میاید.
ممکن میباشد در اثر عادت گویش کشید
بسم الله الرحمن الرحیم
توی کارگاه مدرس گفت قد تا 25سالگی هم یک مقدار افزایش دارد
یادم آمد آخرین باری که قدم را اندازه گرفتم ترم یک دانشگاه بود آمدم و دوباره اندازه گرفتم 3سانتی متر قدم بلندتر شده است
حس ذوق مرگی خاصی در چشمانم موج میزند
خواستم شمارا هم درجریان بذارم شاید شما هم ذوق کنید

+وقتی در راه رفتن به کارگاه راننده به خانوم های همکار میگوید خانوم فلانی بی بی هستند ها وهمکار ها تعجب میکنند که چی؟بی بی؟یعنی چی؟

+برخلاف موج ها حرکت کردن
طرح توجیهی پرورش کرم خوراکی
پرورش کرم خوراکی Edible Worms یکی از آن کارهایی است که در دهمه اخیر خیلی با استقبال روبرو شده است. طرح توجیهی پرورش کرم خوراکی آقای کافن به تیم مشاوران مدیریت ایران سپرده شد. قرار است که آقای کافن شرکتی در کشور X و برای صادرات کرم خوراکی به کشورهای اروپایی ، جنوب شرق اسیا و آمریکای شمالی راه اندازی نماید.
طرح توجیهی پرورش کرم خوراکی قراراست به یک سرمایه گذار انجل کانادایی ارائه شود.
مقدمه
چرا طرح توجیهی پرورش کرم خو
1. همه می دانند که من عاشق دورهمی های شب یلدا هستم و از بین مراسمهای وطنی، یلدا، بعد از عید نوروز، برایم رتبه دوم را دارد. اما هر چه یلدا را دوست دارم از تزئین میوه های یلدایی بیزارم. اصلا به نظرم میوه فقط برای خوردن است نه تزئین کردن یا به قولی «میوه خوردن دارد نه تزئین»!!! =)) و خلاصه این که هیچ جوره برایم قابل درک نیست که چرا باید این همه وقت و هزینه بگذارید برای این که به میوه هایی به این خوشمزگی، که بیش از هر چیز ارزش کاربردی دارند، ارزش زیبایی

فروش بذر سبزی – بذر سبزه

سبزه یکی از آن سین‌های اصلی‌ است که همیشه در سفره هفت سین حضور دارد. خیلی‌ها (بخصوص قدیمی‌ها) معتقدند سبزه را باید خود اهالی خانه سبز کنند. خیلی‌ها هم فقط به وجود سبزه در سفره هفت سین اعتقاد دارند اما مهم نیست که آن را خودشان درست کرده باشند یا از مادر و خواهر گرفته باشند و یا آن را از بازار خریده باشند. اگر بلد نیستید سبزه را خودتان درست کنید می‌توانید از همین الان شروع کنید و خودتان را محک بزنید.

فروش بذر س
هیچ وقت خدا از این جماعت «انگیزشی» خوشم نیامد. هیچ وقت نتوانستم به حرفهای پرشکوه و حماسی این بزرگان گوش کنم و حتا کمی باورشان کنم. تنها کتابی هم که در این مورد خواندم کتاب معروف«راز» بود. فکر کنم هر کتابی از این دست بخوانید کم و بیش همان «راز» باشد با اسم و نویسنده ایی دیگر. گاهی می شود: قورباغه را قورت بده! گاهی یک چیز دیگر . عکس و سرنوشت و کار و کردار همه ی این الگوها هم تقریبا مشابه است: عده ایی مجسمه ی  سرخوش و دائم الخنده، با دندانهای مرتب و س
دیگر نمیتوانم تحمل کنم. سرم گیج می‌رود و از تهوّع به خود می‌پیچم. می‌خواهم این کلمات را بالا بیاورم. کلماتی که سر دلم مانده‌ و مسمومم کرده‌اند. کلماتی که آنقدر در فرو خوردنشان زیاده‌روی کرده‌ام که همه‌ی وجودم را فرا گرفته‌اند. الان دیگر برایم طاقچه بالا می‌آیند و چه ادا اطوارهایی که از خودشان در نمی‌آورند. بست نشسته‌اند سر معده‌ام و خود را آماده‌ی یک طغیان ویرانگر کرده‌اند. غوغای شورش‌های زیر پوستی‌شان اجازه نمی‌دهد هیچ صدایی به
درمان بی اشتهایی در سالمندان
امروزه بی اشتهایی در سالمندان یکی از مشکلات عمده آنها می باشد که خانواده ها و پرستار سالمند را درگیر این موضوع کرده است ما در این مقاله سعی کردیم به موارد کلیدی این موضوع اشاره کنیم، این موارد عبارتند از:
مشکل در جویدن غذا در سالمند: مشکلات متفاوت دهان و دندان درسالمندان می تواند روی جویدن تأثیر بگذارد. این امر یکی از دلایل شایع کاهش اشتها در سالمندان است و شامل کافی نبودن تعداد دندان ها، متناسب نبودن دندان های
مواد غذایی مرگ آور در آشپزخانه
شاید بسیاری از مردم بدانند که کنسرو تن ماهی را ابتدا باید مدتی جوشاند وگرنه ممکن است با مصرف آن و ابتلا به مسمومیت خاص ماهی تن، نهایتا آخرین غذای زندگیشان را خورده باشند! آیا از غذاهای دیگری که با خوردنشان احتمال مرگ را افزایش داده اید اطلاع دارید؟
ما عاشق غذاها هستیم. عشق به غذاها آنقدر در ما زیاد است که اتاق های ذخیره ویژه ای برای آن ها قرار داده ایم، به پخت و پز می پردازیم و حتی برنامه های تلویزیونی مرتبط با
لاغری و کاهش وزن یکی از دغدغه های ارشد چند سال اخیر است. تقریبا مسبوق هر محیطی که شوید کلمه های رژیم، کالری، وزن، چاق و لاغر را می شنوید. چنانچه این روند دغدغه شما هم هست و خیر صرفا برای هماهنگی با استانداردهای جامعه؛ بلکه برای حفظ سلامتی تان به تفکر کاهش قطع افتاده اید، توصیه های این مقاله را از دست ندهید. در این مقاله با ۹ روش آسان و عجیب برای کاهش معادل آشنا خواهید شد. پشت میز بنشینید یکی از اسلوب های جالبی که می تواند استاندارد کالری های د
لاغری و کاهش اندازه یکی از دغدغه های ارشد چند سال اخیر است. تقریبا خبردار هر محیطی که شوید کلمه های رژیم، کالری، وزن، چاق و لاغر را می شنوید. اگر این مسئله دغدغه شما غم هست و خیر صرفا برای هماهنگی با استانداردهای جامعه؛ بلکه برای حفظ سلامتی تان بوسیله فکر کاهش وزن افتاده اید، پند های این مقاله را از مشت ندهید. در این مقاله با ۹ روش آسان و بی سابقه برای کاهش وزن آشنا خواهید شد. پشت میز بنشینید یکی از وضع های جالبی که می تواند استاندارد کالری ها
لاغری و کاهش وزن یکی از دغدغه های ارشد چند سال اخیر است. تقریبا وارد هر محیطی که شوید تعبیر های رژیم، کالری، وزن، بی حالت و لاغر را می شنوید. چنانچه این مسئله دغدغه شما هم هست و خیر صرفا برای هماهنگی با استانداردهای جامعه؛ بلکه بخاطر حفظ سلامتی تان به تامل کاهش وزن بی ریا اید، سفارش های این مقاله را از دست ندهید. درون این مقاله با ۹ روش آسان و نوظهور برای کاهش معادل آشنا خواهید شد. قفا میز بنشینید یکی از راه های جالبی که می تواند استاندارد کال

چند سال پیش در سایت "یک پزشک" هر هفته مطلبی تحت عنوان "مجله هفتگی یک پزشک" منتشر می‌شد که فردی به نام "سینا سلماسی" آن را تهیه می‌کرد.او در هر شماره از این مجله راجع به موضوع خاصی می‌نوشت و در این بین کتاب، فیلم، سریال، موسیقی و حتی پیج اینستاگرام و گاه نیز اپلیکیشنی معرفی می‌کرد. اما چیزی که باعث شده این مجله هفتگی هنوز هم در ذهن من بماند معرفی فیلم و کتاب و ... نبود بلکه نحوه نوشتن سینا سلماسی طوری بود که بارها و بارها متن را از ابتدا تا انتها
امتیاز به فیلم: 6
از 10
تنگه ابوقریب فیلمی است که می‌تواند تماشاگر را تا انتها با خود همراه کند و حتی می‌تواند
رضایت آن‌ها را جلب کند اما نه به سبب روایت و پیرنگ داستانی قوی بلکه به خاطر
جلوه‌های ویژه زیادی که به کار گرفته و همچون رگبار به سوی مخاطب پرتاب می‌شود. به
خوب یا بد بودن این مسئله در ادامه خواهیم پرداخت. جلوه‌های ویژه میدانی فیلم که
با تدوینی مناسب همراه گشته توانسته است این فیلم را در میان آثار ژانر دفاع مقدس،
در جایگاه مطلوبی قرا
بقلم شهروز براری صیقلانی اپئزود اول از اثر شماره یک                    نویسنده اثر     شهروز براری  صیقلانی  اثر   
L♥o♥v♥e♥♥♥s♥h♥i♥n♥♥b♥r♥a♥r♥y♥

داستان اول ♦♦ از شهروز براری صیقلانی   ♦♦

همواره حرفهایم را نتوانستم بگویم ، درعوض بی وقفه نوشته آم . چه توان کرد وقتی توان ابراز نباشد؟ نوشتن بهتر از در خود نهفتن است . هر چه است از نگفتن بهتر است. افسوس ک اشتیاق خواندنش نباشد. افسوس.....
ترا روی کاغذ ها جامیگذارم و میروم ،م

حکیم ربانی فیلسوف الهی ، عارف متأله ، فقیه متبحر صدرالدین محمد بن ابراهیم القوامی شیرازی در سال 979 قمری متولد گردیده و در سال 1045 وفات یافته است . او پس از گذراندن تحصیلات مقدماتی و بعضی از سطوح فقه و اصول به شهر اصفهان عزیمت نمود و دروس فقه، علوم حدیث و تفسیر را از شیخ بهایی، همچنین حکمت الهی ، حکمت شرق و غرب را از میرداماد و علم ملل و نحل را از میرفندرسکی آموخت.
بزرگترین فضیلت علمی ملاصدرا تطبیق قواعد حکمت الهی با قواعد عرفان و طریقه عرفاء ع

حکیم ربانی فیلسوف الهی ، عارف متأله ، فقیه متبحر صدرالدین محمد بن ابراهیم القوامی شیرازی در سال 979 قمری متولد گردیده و در سال 1045 وفات یافته است . او پس از گذراندن تحصیلات مقدماتی و بعضی از سطوح فقه و اصول به شهر اصفهان عزیمت نمود و دروس فقه، علوم حدیث و تفسیر را از شیخ بهایی، همچنین حکمت الهی ، حکمت شرق و غرب را از میرداماد و علم ملل و نحل را از میرفندرسکی آموخت.
بزرگترین فضیلت علمی ملاصدرا تطبیق قواعد حکمت الهی با قواعد عرفان و طریقه عرفاء ع

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

انواع لوله اتصالات شیرالات فعالیت های روزانه آموزشی کلاس 801